İrlanda’da çalışma izni

561
İrlanda’da çalışma izni
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

İrlanda'da çalışma izni

İrlanda’da Çalışma izni hakkında

Siz de ingilizce öğrenmenin içselleştirmek adına pratik yapmaktan yani çalışarak deneyim kazanmaktan geçtiğine mi inanıyorsunuz? Tam da bu noktada İrlanda bizi sevgiyle kucaklıyor. Nasıl mı? 25 hafta ve üzeri dil eğitiminize çalışma izni hediye ediyor. Hem de tamamen yasal!

İrlanda son yıllarda öğrencilerinin aldıkları eğitimini daha nitelikli hale getirmek ve daha uzun süreli eğitim planlayan öğrencilere kapılarını açmak adına eğitime ek çalışma izni programları ile karşımıza çıkıyor. Aslına bakarsanız hem kendi ülkerine dil eğitimine gelen öğrencilere fırsat tanırken hem de kendi ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Çalışma izni alabilmek için en az 25 hafta eğitim planı yapmak zorunlu, kısa süreli eğitimlerde çalışma hakkınız bulunmuyor.

İngilizcenizin hangi seviyede olduğunun bir önemi olmaksızın iş bulma fırsatınız ayaklarınıza kadar geliyor. Tek yapmanız gereken bir şehir turu ve iletişim becerilerinizi segilemek. Çeşitli iş seçeneklerini değerlendirip kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. İrlanda’nın Irish publarında size uygun bir alanda iş bulma şansınız var ne kadar az seçici olursanız o kadar faydalı. İrlanda’nın teknoloji merkezi olduğu gerçeğini de aklımızdan çıkarmayalım. Google, Facebook gibi dünya firmalarının Avrupa merkezleri Dublin’de! Teknoloji alanında eğitiminiz veya iş geçmişiniz varsa ve ingilizceniz de iyi seviyedeyse bu firmalarda açılan Türk departmanlarında alımları da takip edip bir şans yakalayabilirsiniz.

İrlanda’nın Irish Pubları dünya markası haline gelmesini sağlayan en önemli varlığıdır. Çeşitli içki markalarının fabrikalarına sahip İrlanda’da özel yapım alkol seçenekleri de mevcuttur. İrlanda’nın en büyük cazibe merkezi Dublin’de çeşitli içkileri tatmak adına gelen turistler ile ingilizce pratiğinizi arttırırken kültürleri tanıma şansı da edinirsiniz.

Gelelim çalışma iznini almaya. Öncelikle İrlanda’da eğitim alacağınız okulda derse başlamalısınız. Okulunuzda bir sınava gireceksiniz, bu sınav için gitmeden önce bir ücret ödemiştiniz. En yakın karakolun göçmenlik bürosundan GNIB başvuru bölümünden bir randevu almanız gerekiyor genelde okullar bu aşamada size yardımcı olurlar. Randevu günü sınav sonucunuz, okulunuzdan alacağınız eğitim belgesi, öğrenci belgesi, sigorta belgeniz, pasaportunuz, fotoğrafınız ile karakola bizzat gitmeli ve randevu saatinizde görüşmeye girmelisiniz. Görüşme sonunda işlemleriniz yapılmış ve GNIB kartınız size verilmiş olacaktır. Artık çalışmak için tek gerekli olan bir işveren ie anlaşma sağlamak. Bu süreç ortalama 8 hafta kadar sürebileceğinden 25 hafta eğitimden sonra ek 8 hafta kalma ve çalışma hakkınız da bulunmakta.

İrlanda’da çalışma izni ve diğer İrlanda eğitim hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 yada 0 533 196 65 72 numaralı hatlarımızı arayabilir, Bulunduğunuz şehirde ki şubelerimizden destek alabilirsiniz. Şubelerimizi için TIKLAYINIZ

Yurt Dışı Eğitim
Edu Vizyon ile Canlı Görüşme
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon Irlanda
İrlanda'ya hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?