İrlanda’da ingilizce dil eğitimi

280
İrlanda’da ingilizce dil eğitimi
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

İrlanda'da ingilizce dil eğitimi

İrlanda’da ingilizce dil eğitimi

Avrupa’da dil eğitimi alın ve yasal çalışma izninizin fırsatlarından yararlanın. Dünyanın en çok turist çeken merkezlerinden biri olan Dublin  4. sıra ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Doğal güzelliklerine ek olarak eğlence sektörüyle de sık sık adından söz edilen İrlanda sıcak kanlı insanları ve müzik kültürü ile ülkeyi ziyaret eden tursitleri memnuniyetle ağırlar. Game of Thrones, Harry Potter gizi film ve dizilere de ev sahipliği yapmıştır ve mutlaka bir göz aşinalığınız olacaktır. Kızıl saçlı samimi ve güler yüzlü insanları ile farklı bir imaja sahip olan İrlanda’da kendinizi kendi mahallenizde gibi rahat ve güvende hissedeceksiniz. Suç oranının neredeyse sıfır olduğu ülkede eğitiminizin ve seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. İrlanda aynı zamanda bilim ve teknoloji merkezidir ve Facebook, Google gibi dünya çapında firmaların merkezlerine de Dublin’de ev sahipliği yapar. Her yıl oldukça turiste ev sahipliği yapan İrlanda’da dil eğitimi alırken, hizmet sektöründe kendinize kolayca iş bulabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

İrlanda Avrupa Birliğindeki diğer ülkelerden farklı olarak uygun fiyatıyla ve 25 hafta ve üzeri alınan dil eğitimlerine ek olarak verdiği yasal çalışma izniyle fazlasıyla dikkat çekmektedir ve tercih sıralamasında üstlere çıkmaktadır. Ülkenin iki ana dilinden birinin ingilizce olması, 25 hafta ve üzeri ingilizce dil eğitimi planı olan öğrencilerin, aldıklarımı eğitimi çalışarak pratik ederek pekiştirmelerini sağlamakta ve daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesinde önemli rol oynamaktadır. İrlanda dil okulları MEI tarafından kontrol edilir ve standartlar yüksek kaliteli eğitim temel amaçtır.

Neden irlanda?

İrlanda’nın tercih edilme sebeplerinden biri de ülkemize olan yakınlığıdır. Ortalama 4 saatlik bir uçuşla İrlanda’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca saat farkı yalnızca 2 saattir. İngiltere’ye çok yakın olan İrlanda’nın hava şartları çukurda kalan lokasyonu ile oldukça farklıdır. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak bir hava gözlenmediği gibi neredeyse hiç kar yağmamaktadır. Bu nedenle hem Avrupa’da hem ana dili İngilizce hem de maaliyet olarak daha uygun olması ile tercih edilmelidir. Ayrıca ilk yurtdışı dil eğitimi deneyiminiz ise mutlaka değerlendirmelisiniz.

İrlanda Work&Study Programı

İrlanda’nın uzun dönem dil eğitimi planı olan öğrencilere tanımış olduğu yasal çalışma izni ile üniversitelerin bağlantılı bölümlerinden mezun olanların, Facebook, Twitter, Microsoft, Youtube, Google gibi firmaların merkezlerinde bilişim alanında Türk çalışanlara ihtiyaç duyulması dahilinde şansını deneme hakkı bulunmaktadır. Bu deneyiminizi CV’nize ekleyebilirsiniz. Eğitim dönemlerinde İrlanda çalışma izni haftalık 20 saattir fakat yaz dönemleri ve yılbaşı gibi tatilllerde 40 saate kadar çıkmaktadır. Saatlik ücretler ortalama 8-12 Euro civarındadır. Aylık ortalama 700-1200 Euro civarında kazanç elde edebilir ödemiş olduğunuz eğitim masrafını çıkarabilirsiniz. Eğitime ek olarak çalışmak ve gayretiniz ile yerel halka uyum sağlar ve çabanız ile ana diliniz gibi rahatlıkla kendinizi ifade etmeye başlayabilirsiniz.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulları fiyatları 25 hafta çalışma izinli progrman için kampanya dönemleri dahil olmak üzere ortalama 2.300 euro civarından başlar ve ders yoğunluğu, ders başlangıç saatleri, okul tercihi gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Okulların bazıları iş semineleri hatta iş seçenekleri sunmaktadır. Böylece iş görüşmelerini nasıl yapacağınız hakkında bilgi edinir ve CV’nizi daha profesyonelce hazırlamayı öğrenirsiniz. Seçmiş olduğunuz İrlanda dil okulu size iş seçeneği de sunarsa; tekrar iş aramak zorunda kalmamış olursunuz.

İrlanda geçmişinde ülkeyi istila etmek isteyenler tarafından bazı zorluklar ile karşılaşmış ve sonucunda kıtlık ile mücadele etmiştir. Bu süreçte Osmanlı’nın yapmış olduğu erzak yardımları Türklere karşı ayrı bir sempatiye sahip olmalarını sağlamıştır. Ülkede çok fazla Türk yoktur ve bu da dil eğitimi açısından artı bir faktördür.

İrlanda Vizesi

İrlanda eğitimi planınızı tamamladıktan sonra vize başvurusu işlemleriniz oldukça önem taşımaktadır. İrlanda eğitim vize tipi İrlanda dil eğitim planınızın süresine göre değişmektedir. Kısa bir eğitim planınız var ise C tipi vize, vize bitiş tarihiniz basılır, uzun süreli bir eğitim ise D tipi ve oturumunuzu uzatmak için başvuru yapmanız gereken son tarih basılır. İrlanda vize başvurusu için öncelikle İrlanda dil eğitim bedelinizin tamamı okulun göndermiş olduğu faturada belirtilen tüm kalemlere bağlı olarak ödenmiş olmalıdır. Bankada bir miktar para bulunmalıdır ve bu para herhangi bir fonda veya mevduatta olmamalıdır. 25 hafta ve üzeri eğitimlerde en az 7.000 Euro hesabınızda bulunmalıdır. En önemli evraklardan biri de niyet mektubudur. İrlanda’ya gidiş sebebiniz, dil eğitimi alıp döndükten sonraki planlarınız ve bu eğitimin size katacakları ile kendiniz hakkında bilgiler vermelisiniz ve destekler nitelikte belgeleriniz de dosyanızda bulunması gerekmektedir. Vize başvuruları direk konsolosluk üzerinden değil VFS Global aracılığı ile yapılmaktadır. Vize sürecinizi de geçtikten sonra geriye kalan seyahatinizin tadını çıkarmak ve eğitiminizi değerlendirmek olacaktır.

Yurt Dışı Eğitim
Edu Vizyon ile Canlı Görüşme
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon Irlanda
İrlanda'ya hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?