GNIB Nedir ? İrlanda GNIB Nasıl alınır ?

580
GNIB Nedir ? İrlanda GNIB Nasıl alınır ?
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

GNIB(The Garda National Immigration Bureau) İrlanda’da nasıl alınır ? Ne işe yarar ?

İrlanda son yıllarda ülkemizde yurtdışı eğitim planı yapan öğrenciler için oldukça popüler hale geldi. En büyük nedeni ise ingilizce seviyesi nasıl olursa olsun yada eğitimin hangi aşamasında olursanız olun çalışmaya başlayabilirsiniz. Hem kazanç elde eder hem de öğreneceklerinizi pekiştirebilirsiniz. Yalnız bir şart bulunmaktadır 25 hafta veya üzeri eğitim! Bir dili öğrenmek istiyorsanız bence o ülkede yaşamalı ve orada kesinlikle çalışmalısınız. Kendinizi ne kadar zorlarsanız o kadar etkili öğrenmek şansı bulursunuz.

GNIB Nedir ? İrlanda GNIB Nasıl alınır ?

Çalışma izninizi elde edebilmek için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. En az 25 hafta eğitim planınızı oluşturduğunuzu, ödemelerinizi tamamladığınızı ve vizenizi de aldığınızı düşünerek; bunlardan birincisi haliyle İrlanda’ya gidip derse başlamak! Eğitime başladıktan sonra genelde okulların da yardımı ile GNIB(The Garda National Immigration Bureau) numaranızın bulunduğu kartınızı almak için en yakın karakoldan GNIB göçmenlik bürosunda bir randevu oluşturmanız gerekmektedir. Bu randevuyu İrlanda’da derse başladığınız ilk gün oluşturmanızı öneririm. Bazı kurumlar ülkemizden çıkış yapmadan önce randevu oluşturabileceğinizi ve böylece randevu tarihinizin daha erken tarihlerde olacağını iletebilir. Yalnız bu bir risktir. Bazı durumlarda farkedildiğinde sizin randevunuzu en geç tarihlere atma yetkileri bulunmaktadır. Derse başladıktan sonra İrlanda çalışma izni başvuru randevusunu oluşturmanız daha sağlıklıdır. Pasaportunuza basılan tarih vizenizi uzatmanız gereken son tarihtir (90 gün olarak) ve randevunuz bu tarihten öncesine verilir. Aslında oturum izni diye düşünmekte fayda vardır, bu tarih oturum izninizi uzatmanız gereken tairhtir. Bazen yoğunluk nedeni ile randevular gecikebilir. Aslında bunun da şöyle bir mantığı vardır ve siz de doğru olduğunu orada kültür şoku yaşarken anlayacaksınız. Öncelikle hangi ülke olursa olsun ilk ay kültür şoku kaçınılmazdır. Konuşulan dile adapte olmak ve anlamak zaman alabilir. Bu sırada dil eğitimine başlamış olursunuz, aldığınız eğitim adapte olmanızı hızlandırır. Bu sürecin sonuna geldiğinizde GNIB randevunu gelmiş olacaktır ve hazırladığınız dosyanız ile gidip kartınızı alabilirsiniz.

GNIB kartınızı almak için hazırladığınız dosyada okulunuzdan aldığınız eğitim gördüğünüzü belirten belgeler ile gene okulların yapmış olduğu sınava girdiğiniz sonuç belgesi bulunmalıdır. Pasaport ve sigorta belgeleriniz de olmazsa olmazdır.Mailinize gelen GNIB randevu içeriğinin de çıktısını almanızı bir de vizede kullandığınız biometric fotoğraflardan yanınızda götürmenizi öneririm.  Bu dosya ile randevu tarihiniz ve saatinizde karakola başvuruda bulunabilirsiniz. Sizden parmak izi alacaklardır, fotoğraf çekeceklerdir ve 300 euro harç bedeli ödeme söz konusu olacaktır. Bu ödemeyi kredi kartı veya Atm kartı debit kart ile gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmenizin sonunda kartınızı alabilirsiniz ve nihayet part-time çalışma izninize kavuştunuz. Geriye son olarak size uygun iş bulmak ve çalışmaya başlamak.

İyi şanslar dileriz!

İrlanda eğitim programları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgiye her zaman 0 212 543 58 06 veya 0 533 196 65 72 numaralı telefon hatlarımızdan, size en yakın şubelerimizden ulaşabilirsiniz. Şubelerimiz için TIKLAYINIZ

GNIB Nedir ? İrlanda GNIB Nasıl alınır ?

Yurt Dışı Eğitim
Edu Vizyon ile Canlı Görüşme
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon Irlanda
İrlanda'ya hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?