İrlanda’da Eğitim

Sending
User Review
5 (4 votes)

İrlanda eğitim açısında değerlendirildiğinde, Avrupa’nın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. İrlanda eğitim sisteminin kalitesi, hızlı ekonomik büyüme oranına katkıda bulunan önemli bir faktördür. İrlanda hükümeti yıllardır ülkelerine yabancı öğrencilerin gelmesini destekleyen bir dizi teşvik edici çalışma yapmıştır.Özelikle İrlanda’da bulunan Türk öğrencilerin sayısı son bir kaç yıldır artış göstermektedir.

İrlanda güvenli ve konuksever bir ülke olarak ün yapmıştır. Ayrıca yaşamak için en iyi ülkelerden biri olarak tescillenmiştir. İrlanda, denizaşırı öğrencilerin İrlanda’daki öğrenci yaşamına uyum sağlama kolaylığına büyük ölçüde katkıda bulunan dostcanlısı ve misafirperverliğiyle ünlüdür. İrlanda halkı doğal olarak meraklıdır ve  farklı kültürleri tanımak konusunda gerçekten ilgilidir. Ülkenin her yerinde güçlü bir topluluk duygusu vardır.

Yüksek öğrenimlerini İrlanda’da yapmayı tercih eden Türk öğrenciler, kalışlarını her zaman İrlanda’dan son derece memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar.

Neden İrlanda ‘da Eğitim ?

Bu soruya farklı bir sürü cevap verilebilir.

İrlanda, Avrupa’nın en batı ucunda yer alan küçük bir ada ülkesidir. Bu coğrafi olarak dez avantaj. Ancak ülke insanları her dönem bu dez avantajı nasıl fırsata çevirebilirizi tartışmış. Geçmişte yaşadıkları sıkıntılar bence bu gün onları daha farklı bir yere çevirmiş. Bu gün İrlanda insanları diğer avrupa insanlarına göre çok daha sıcakkanlı ve misafirperver. Ben bir çok İrlanda’lı yı Türklere  biraz daha fazla benzetiyorum. Bu durum bile başlı başına bir tercih sebebi olabilir.

Ancak şüphesiz İrlanda’yı eğitim açısından en cazip kılan şey ise yasal olarak ülkesine gelen yabancı öğrencilere vermiş olduğu çalışma izni. İrlanda’da çalışma izni konusunda daha fazla bilgi için https://www.irlandaegitimrehberi.com/irlanda-calisma-izni/ bağlantısını taklip edebilirsiniz.

 

En çok tercih edilen İrlanda dil okulları

İrlanda’da bilinen ve Türk öğrencilerin ciddi ilgi gösterdiği 20 tane okul okul var. En çok tercih edilen irlanda dil okulları Kaplan Dublin dil okulu, EC Dublin dil okulu, Apollo İrlanda dil okulu, Berlitz İrlanda dil okulu, Atlas İrlanda dil okulu olarak sıralanabilir.

Eğer siz de İrlanda’da eğitim planlıyorsanız İrlanda dil okulu fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizi arayabilir yada şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Şubelerimiz için TIKLAYINIZ

 

İrlanda’da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda dil okullarında çalışma izni var mıdır ?
İrlanda’da en az 25 hafta bir eğitim programına katılarak yasal olarak çalışma izni alabilirsiniz.

 

Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
İrlanda Eğitim Rehberi
İrlanda'ya hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?