İrlanda öğrenci şehirleri

Sending
User Review
5 (9 votes)

İrlanda Öğrenci Şehirleri

İrlanda öğrenci şehirleri listesi İrlanda’da eğitim  Tarih, kültür, doğa ve tabii ki gelişen bir gece hayatı ile dolu güzel bir yer arayan öğrenciler, seçenekler listelerinde İrlanda’yı bulacaklar. Ülke, çok çeşitli cazibe merkezlerine, günlük gezilere ve dünyaca ünlü yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Başka bir deyişle, öğrenciler ülkeyi akademik olarak haritaya koyan titiz kurslar ile onu onlarca yıldır en iyi seyahat noktası haline getiren güzel ortamlar ve kültürler arasında meşgul olmakta zorluk çekmeyecekler.

Öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği çok sayıda birinci sınıf üniversite, kurum ve kolej ile, dünyadaki en iyi akademik eğitim fırsatlarına karar vermek göz korkutucu olabilir. Baştan beri aklınızda belirli bir okul veya program yoksa, belki de yapılacak en iyi şey İrlanda öğrenci şehirleri  hakkında bilgi edinmek olabilir.

İşte İrlanda öğrenci şehirleri listesi

Dublin

Dublin’in bu listenin başında yer alması şaşırtıcı değil. Ülkenin tarihi başkenti, orta doğu kıyısında, İrlanda Denizi’ni çevreliyor ve Liffey Nehri tarafından kuzey ve güney bölümlerine ayrılıyor. Sadece 530.000 kadar utangaç bir nüfusa sahip olan Dublin, şehir sakinleri, tarih meraklıları veya hevesli gezginler için idealdir; otobüsleri, trenleri ve uluslararası havalimanını kullanarak Dublin’den kolayca seyahat edebilir – İrlanda’da kurulmuş bir ekonomik havayolu olan RyanAir, Avrupa’da popüler bir seyahat aracı.

Dublin, İrlanda’nın ekonomik merkez üssüdür ve onu hem yüksek kaliteli üniversiteler hem de lisansüstü kariyer fırsatları için en önemli hale getirir. Diğer Avrupa başkentlerinden daha ilginç olan şehir, kültürde utangaç değil ve eğlenceli aktivitelerle dolup taşıyor. Öğrenciler, nehrin hemen güneyinde otantik barlar ve barlarla dolu kültürel bir bölge olan Temple Bar’ın yanı sıra alışveriş için Guinness Fabrikası, tarihi Trinity Koleji ve Grafton Caddesi’nin tadını çıkarırlar.

Limerick

Doğayla çevrili küçük bir şehir ortamı arzulayan sanat öğrencisi için Limerick, mükemmel bir destinasyondur. İrlanda’nın orta batı bölgesinde, güzel Shannon Nehri boyunca yer alan Limerick, 192.000 kişiyle İrlanda’nın dördüncü en büyük şehridir. Modern Limerick, bir sanat cenneti olarak bilinir – aslında, şehir 2014’te ülkenin ilk ulusal Kültür Şehri seçildi.

Limerick, muhteşem nehir manzarasına sahip otantik bir 13. yüzyıl kalesi olan ünlü Kral John Kalesi’nin yanı sıra, St. Mary Katedrali, Hunt Müzesi ve doğal bir göl olan Lough Gur’u içerir. Ayrıca Galway, Moher Kayalıkları ve Ring of Kerry’nin yakınında olması, burayı İrlanda’nın doğal güzelliğini ve tarihi kültürünün geri kalanını görmek için günübirlik geziler arayanlar için ideal bir şehir yapmaktadır.

Galway

İrlanda kültürüne Dublin’den daha küçük bir ortamda gerçekten dalmak istiyorsanız, Galway tam size göre bir şehir. Yalnızca 75.000 kişiyle Galway, genellikle İrlanda’nın en İrlanda şehri olarak anılır. Arnavut kaldırımından yapılmış dolambaçlı ortaçağ şeritleri, ilginç renkli evler ve barların sıralandığı hareketli sokaklarıyla tamamlanan İrlanda’nın batı kıyısındaki liman kenti, İrlanda’nın birçok ikonik görüntüsünü hayata geçiriyor.

Galway ayrıca, İrlanda’da hala resmi bir dil olan eski bir Kelt dili olan Galce’yi duyma olasılığınızın en yüksek olduğu şehirdir. Restoranlar, barlar ve kafelerin çoğu, geleneksel canlı müzik sesleri ve bolca dans fırsatı ile geceleri hareketli bir hayata kavuşan Quay Caddesi üzerinde yer alıyor. Kirwan’s Lane, aynı zamanda, 1500’lerden kalma kıvrımlı sokakları ve binaları ile orta çağ dünyasına bir bakış sunan popüler bir konumdur.

Athlone

Athlone, doğal güzelliği, yeşil tepeleri ve birçok göl ve suyoluyla tanınan Midlands Bölgesi’ndeki Shannon Nehri üzerinde, İrlanda’nın hemen hemen tam ortasında yer alan küçük bir şehirdir. Athlone, nehir boyunca doğuya ve batıya gidenler için Shannon boyunca merkezi bir ticaret noktası olarak zengin bir tarihe sahiptir.

Doğa yürüyüşünü, bisiklete binmeyi, koşmayı ve şehrin dışını keşfetmeyi seven öğrenciler için Athlone tam size göre. Şehrin kendisi derli topludur ve nehri sık sık geçen köprüler, yürüyerek keşfetmeyi ve şehrin yeni bir bölümünü kolaylıkla görmeyi kolaylaştırır. Şehir aynı zamanda İrlanda’nın sunduğu en ünlü yemek mekanları ve restoranlardan bazılarına ev sahipliği yapması ile de ünlüdür.

Tralee

Athlone’dan biraz daha büyük olan Tralee, arzu ettiğiniz tüm modern olanaklara sahipken geleneksel bir İrlanda köy köyünü deneyimlemek istiyorsanız idealdir. Küçük şehir, ülkenin birçok yerinde olduğu gibi çarpıcı manzaralarıyla tanınan Dingle Yarımadası’nda güneybatı İrlanda’da yer almaktadır. Bir zamanlar önemli bir ticaret limanı olan ve şehri başlangıçta haritaya koyan Tralee Körfezi’ne bakmaktadır.

Bugün, Tralee, geleneksel İrlanda kültürünü adadaki diğer şehirlere kıyasla çok daha etkili bir şekilde sürdürdüğü için İrlanda genelinde ünlüdür. Modern zamanlarda orada yaşamayı kolaylaştıran tüm modern kolaylıklara sahip olsa da, geleneksel bir İrlanda kır köyü hissini hala koruyor.

İrlanda eğitim danışmanlığı, İrlanda dil okulu fiyatları, İrlanda üniversiteleri, İrlanda dil okulları ve İrlanda’da eğitim hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Telefon : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
İrlanda Eğitim Rehberi
İrlanda'ya hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?