Limerick Üniversitesi

1026
Limerick Üniversitesi
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Limerick Üniversitesi

University Of Limerick

Limerick Üniversitesi , İrlanda’nın Limerick şehrinde bulunan ve daha önce Ulusal Yüksek Öğrenim Enstitüsü olarak bilinir. 1972’de kuruldu ve 1989’da Limerick Üniversitesi Yasası’na göre bir üniversite oldu. 1989’dan sonra İrlanda’da kurulan tek üniversitedir.

Kurum ayrıca Atlantic Universities Alliance, European Universities Association, the Irish Universities Association ve Universities Ireland gibi prestijli ulusal ve uluslararası kuruluşların üyesidir.

Limerick Üniversitesi Dünya Sıralaması

QS World University Rankings 2022 ve THE World University Rankings 2022’ye göre, üniversite sırasıyla #501-510 ve # 601-800 arasında . Üniversite, US News & World Report’un 2022 US News En İyi Küresel Üniversiteler listesinde #861’de yer aldı. 2021 Shangai Sıralaması, University of Limerick’i #901-1000 arasına yerleştiriyor .

Limerick Üniversitesi Kampüs ve Bölümleri

Limerick Üniversitesi, İrlanda’nın batı kıyısında, muhteşem Shannon Nehri boyunca yer alır ve kaliteli eğitim ve araştırma tesisleri ile birlikte bozulmamış bir doğal çevreden yararlanır.

UL’de Sanat , Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler dahil olmak üzere 70’den fazla lisans programı mevcuttur ; Eğitim ve Sağlık Bilimleri ; Bilim ve Mühendislik ; ve Kemmy İşletme Okulu.

Yüksek Lisans ve sonrası düzeylerde 100’den fazla öğretilen lisansüstü programla UL, güçlü bir yüksek lisans teklifi sunar .

Ayrıca, kurum İrlanda’nın en yaratıcı ve başarılı araştırma enstitülerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Nexus İnovasyon Merkezi, kendini yeni işletmelerin ve işlerin kurulmasına adamış uluslararası araştırmacı ve girişimcilerden oluşan gelişen bir topluluktur.

Kafeler, restoranlar, öğrenci ve fakülte konaklama seçenekleri ve çeşitli kampüs içi tesisler, olağanüstü bir öğrenci deneyimi ve teşvik edici bir çalışma ortamı sağlar.

Limerick Üniversitesi

Başarılar ve Mezunlar

QS Stars’tan bağımsız değerlendiriciler, mezun istihdam edilebilirliği, yenilik ve bilgi transferi, öğretim, katılım, uluslararasılaşma ve altyapı için Limerick Üniversitesi’ne olağanüstü 5 yıldız verdi.

İrlandalı öğrenciler üzerinde yakın zamanda yapılan bir araştırmada, Limerick Üniversitesi %85 memnuniyet oranıyla İrlanda’nın en popüler üniversitesi seçildi.

Ayrıca, Limerick Üniversitesi İrlanda’da İşbirliğine Dayalı Eğitim kavramına öncülük etmiştir.2.000’den fazla öğrenciyi her yıl ücretli ve yarı ücretli işlere yerleştirmek, bunların %30’u yurtdışında ki işler ve stajlardır. Bu önemli iş deneyimleri nedeniyle, UL mezunları, ulusal normdan %15 daha yüksek istihdam oranıyla daha fazla istihdam edilebilirliğe sahiptir.

Limerick Üniversitesi, İrlanda’nın ilk irtifa eğitim merkezine, olimpik bir yüzme havuzuna ve “İrlanda’nın Spor Kampüsü” olarak adlandırılan Ulusal Güç ve Kondisyon Merkezine ev sahipliği yapmaktadır . Üniversite ayrıca Eoin Reddan (İrlandalı rugby oyuncusu), Nika Gilauri (Gürcistan’ın Eski Başbakanı), Alice Maher (İrlandalı sanatçı) gibi isimleri içeren uzun bir önemli mezun listesine de sahiptir.

Öğrenci Çeşitliliği ve Misafir Firmalar

Sosyal sorumluluk sahibi bir kuruluş olarak üniversite her zaman kendini geliştirmeye ve tüm öğrenciler ve çalışanlar için sıcak ve güvenli bir ortam yaratmaya çalışmaktadır. UL, her yıl yaklaşık 16.500 öğrencisi ve 2.000’den fazla uluslararası öğrencisi olan , eğitim ve burs alanında seçkin bir yenilik geleneğine sahip genç ve girişimci bir üniversitedir . Öğrenci deneyiminin benzersiz bir özelliği, akademik derecenin bir parçası olarak 8 aylık bir işe yerleştirmeyi içeren üniversite tarafından sunulan ortak eğitim programıdır ve bunun İrlanda’nın bu türden ilk programı olduğunu bilmenizi isterim.

Limerick University

Limerick Üniversitesi Başvuru

Limerick Üniversitesi , İrlanda üniversiteleri, İrlanda ucuz üniversiteler , İrlanda dil okulları, İrlanda dil okulu fiyatları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Tel : 0 212 543 58 06 

Yurt Dışı Eğitim
Edu Vizyon ile Canlı Görüşme
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon Irlanda
İrlanda'ya hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?